Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/kavalgyt/domains/vanila.jaja.lt/public_html/wp-content/themes/lens/wpgrade-core/vendor/redux3/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 501

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/kavalgyt/domains/vanila.jaja.lt/public_html/wp-content/themes/lens/wpgrade-core/vendor/redux3/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 514

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/kavalgyt/domains/vanila.jaja.lt/public_html/wp-content/themes/lens/wpgrade-core/vendor/redux3/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 540

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/kavalgyt/domains/vanila.jaja.lt/public_html/wp-content/plugins/pixproof/features/metaboxes/init.php on line 718
Bernvakario žaidimai - Šventinė atributika Mažeikiuose - VANILAŠventinė atributika Mažeikiuose – VANILA

2014-2015 © VANILA
Sukurta su meile Jaja IT


Bernvakario žaidimai


Kiekvieno pabrolio pareiga – pasirūpinti puikiu bernvakario vakarėliu. Neatsiejama vakarėlio dalis yra bernvakario žaidimai, kurių yra gausu.

Bernvakario vakarėlio pradžioje dažniausiai svarbiausi yra gėrimo žaidimai.

Degustatorius

Užrištomis akimis ir užspausta nosimi reikia ragauti mažus svogūno, obuolio, duonos, dešros ir kt. gabaliukų bei gėrimus ir atspėti juos, atleidus nosį pauostyti smulkintų prieskonių (pipirų, bazilikų, druskos ir t.t.) ir atspėti juos.

Įvardink

Žaidžiamas jis paprastai: visi bernvakario dalyviai į savo stikliukus įsipila šiek tiek alkoholio. Tada jaunikis įvardina garsią asmenybę (pavyzdžiui, Lopez), tada sekantis turi pasakyti asmenybę, kurios vardas prasideda iš paskutinės minėtojo žmogaus pavardės raidės, taigi garsenybės vardas turėtų prasidėti raide „Z“. Tas kuris nesugalvoja vardo išgeria vieną stikliuką bei žaidimas prasideda iš naujo.

Draudžiama frazė/žodis

Dar vienas puikus bernvakario žaidimas galintis besitęsti visą naktį: sugalvokite keletą žodžių, tarkim, kad ir „Jaunikis“ ar „Vestuvės“. Kiekvienas pasakęs vieną iš šių žodžių turės išgerti po stikliuką.

Toliau galima įkomponuoti kitus žaidimus.

Moteriški daiktai

Į maišelį pridėti moteriškų daiktų: veidrodėlį, šukas, pedikiūro reikmenis, pudrinę, dildę, kelnaites ir kt. Jaunasis užrištomis akimis turėtų apčiuopomis atspėti tuos daiktus. Jei atspėja, gauna dovanų visą maišelį su „dovanėlėmis“.

bernvakaris-persirengimasSkrynia

Skrynia pridedama įvairiausių vyriškų drabužių ir atvykęs jaunasis turi per duotą trumpą laiką kuo greičiau „pasipuošti“. Šia apranga jis gali būti vedamas į miestą.

Atpažink žmoną

Šiam bernvakario žaidimui prireiks būsimos jaunosios jaunystės, paauglystės, vaikystės ir gal net kūdikystės nuotraukų. Sumaišykite jas su kitų vaikų nuotraukomis ir liepkite jaunajam surasti savąją jaunystėje.

Jaunojo kraitis

Šis bernavakario žaidimas ne tik linksmas, bet ir praktiškas, kadangi jo metu surinkti daiktai gali būti dovanojami jaunajam, kaip „kraitis“. Visi žaidėjai turi turėti po vienodą skaičių centų, saldainių, prezervatyvų ar kt. smulkių vienodų daiktų. Susėdę ratu kiekvienas turi pasakyti, ko niekada nėra daręs. Jei kažkas yra daręs tai, turi įmesti į krepšelį/dėžutę vieną savo pinigėlį ar daiktelį. Renkama, kol užtenka fantazijos arba daiktų. Surinkti daiktai dovanojami jaunajam.

Lobis

Vyrams patinka ieškoti lobių. Paimkite 10-12 lapelių ir ant kiekvieno parašykite trumpas užuominas, kaip surasti sekantį lapelį. Suradus paskutinį lapelį turi būti užuomina, kur paslėpta dovanėlė jaunajam. Išslapstyti galima namuose, parke, kitoje ribotoje erdvėje (kad vargšas jaunasis visiškai nenusikankintų beieškodamas). Daiktų/dovanėlių galima prislapstyti visose stotelėse.

Prioritetai

Šio linksmo bernvakario žaidimo esmė: išsiaiškinti, kas svarbu būsimam jaunajam nei koks jis yra pagrindinėse savo gyvenimo srityse. Paimamas baltas popieriaus lapas. Jame nupiešiamas didelis apskritimas, kurio viduje nupiešiami dar keturi apskritimai. Lapo centre dedamas taškas ir statmenai subraižomos linijos, atskiriančios apskritimus. Jaunasis pirmame (didžiajame) apskritime turi įrašyti nuo centro kaip jam atrodo raides: D,L,Š,M; antrame apskritime – skaičius nuo 1 iki 4; trečiame apskritime – vieno gyvūno, vieno paukščio, vieno vabzdžio ir vienos žuvies pavadinimą; ketvirtame apskritime – keturis būdvardžius, penktame apskritime – keturias citatas, patarles ar posakius. Tuomet užpildytas lapas paimamas ir pakomentuojama: D-darbas, L-lova, Š-šeima, M-meilė. Skaičiai rodo, kurioje vietoje jaunojo gyvenime yra darbas, lova, šeima ir meilė. Gyvūnas+būdvardis – koks jaunasis darbe, lovoje, šeimoje, meilėje ir kokią patarlę ar posakį tam taiko.

Poezija

Kiekvienas tikras vyras moka nustebinti ir pamaloninti savo damą. Kiekvienas tikrai romantiškas ir įsimylėjęs vyras kuria meilės eilėraščius savo damai. Šio bernvakario žaidimo esmė – išsitraukus atskirus žodžius („saulė“, „meilė“, „gėlė“, „traktorius“ ir pan.) sukurti gražų arba linksmą eilėraščio posmelį, kuri dedikuoji savo mylimajai. Panašiai galima daryti ir kuriant ne eilėraštį, bet fantastinę jaunojo ir jo mylimosios susipažinimo istoriją. Visi dalyviai iš maišelio traukia atskirus žodžius ir su jais pratęsia meilės istoriją, kuri išeina labai linksma ir netikėta.

Žvirblių baidyklė

Linksmas bernvakario žaidimas nebijantiems iš savęs pasijuokti. Į dėžę sudedami įvairūs moteriški ir vyriški drabužiai bei avalynė (apatiniai, kaklaraiščiai, marškiniai, kelnės, sijonai, apatinukai, chalatai, beretės, guminiai batai ir pan.), jaunajam užrišamos akys, jis išrengiamas iki trumpikių ir liepiama apsirengti iš dėžės ištrauktais rūbais.

Ideali moteris

Visi susėda ratu, paima ilgą baltą lapą (gali būti ruloninis popierius arba daug sujungtų baltų lapų) ir iš eilės, nerodydami kitam, piešia tam tikrą moters kūno dalį, pvz. pradedama nuo galvos, tada kitas piešia kaklą, trečias pečius ir t.t. Nupiešus sau skirtą kūno dalį, lapas užlenkiamas, kad sekantis dalyvis nematytų, ką nupiešė pirmasis ir pratęstų piešinį. Baigus piešti moterį, visas lapas išvyniojamas ir padovanojamas jaunajam (jaunosios portretas, kad niekad nepamirštų, kaip ji atrodo). Dar linksmiau, jei dešniarankiai piešia kaire ranka, o kairiarankiai – dešine.

Balionai-palinkėjimai

balionai-su-zinutemisŠiam bernvakario žaidimui pripūskite balionų, kurių viduje įdėkite raštelius su palinkėjimais jaunajam vedybiniam gyvenimui. Išslapstykite balionus ir liepkite jaunajam jų ieškoti ir sprogdinti, o patarimus susirinkti. Viename balione galite paslėpti raštelį su užrašu „Prizas“, jį radus, jaunajam įteikite praktišką dovanėlę vedybiniam gyvenimui, pvz. plaktuką.

Saldus bernvakario žaidimas

Į dubenį pripurkškite daug plaktos grietinėlės ir joje paslėpkite vyšnią, braškę ar saldainį ir liepkite jaunajam be rankų surasti ir suradus suvalgyti.

Moters kailyje

Gali ateiti laikas, kai jaunoji taps nėščia ir būsimas jaunasis turi tam pasiruošti, o kad tinkamai pasiruoštų, jis turėtų gerai suprasti, kaip jaučiasi ir kaip sunku nėščiai moteriai. Kad lengviau įsijaustų, jaunajam priklijuojamas prie pilvo pripūstas balionas (galima viduje pridėti konfeti, kad sprogimas efektingesnis būtų) ir liepiama su pilvu įvairius darbus atlikti – surinkti nuo žemės degtukus į dėžutę, iššluoti kambarį ir surinkti šiukšles ir pan.

Vandens balionai

vandens-balionaiŠį bernvakario žaidimą geriausia žaisti lauke vasarą, nebijant sušlapti. Balionai pripilami vandens. Imama po vieną balioną ir metama kitam, tas kuris sugauna – žengia žingsnį atgal ir vėl meta kitam ir t.t. Laimi tas, kuris lieka nesušlapęs, t.y. visuomet pagauna balioną.

Gaudyk kiaušinienę

Linksmas komandinis bernvakario žaidimas. Visi dalyviai pasiskirsto komandomis, ant grindų padedamas kartoninis arba popierinis skritulys („kiaušinienė“) ir dvi lazdelės. Kiekvienas dalyvis turi lazdelėmis paimti skritulį nubėgti iki nustatytos ribos ir atgal, padėti skritulį ir lazdeles ant grindų, tuomet kitas dalyvis daro tą patį. Jei „kiaušinienė“ pametama, reikia grįžti iš naujo. Laimi greičiausia komanda.

Nuotakos pernešimas

Jaunojo laukia rimtas ir galbūt sunkus išbandymas – vestuvių dieną pernešti jaunąją per tiltą. Bernvakario žaidimai – puiki treniruotė, tik dar sunkesnė („sunku pratybose, lengva mūšyje“, kaip byloja liaudies išmintis). Taigi šiam bernvakario žaidimui ant grindų/žemės išdėliojamos knygos ar kiti iškilę plokšti daiktai. Jaunasis turi nešti „jaunąją“ ant rankų (kažkurį iš dalyvių vyrukų) ir eiti kojomis tik pažymėtomis vietomis (ant knygų, akmenų ir pan.). Jei sėkmingai perneša, prizas!

Lengvas kaip pūkelis

Tai komandinis bernvakario žaidimas. Komandos nariams užrišamos akys ir duodama su šaukštu perkelti į didesnį indą vatos gumuliukus per 1 min. Liesti rankomis negalima. Laimi perkėlusi daugiau gumuliukų komanda.

Bernvakario testas-anketa „Ar pažįsti savo būsimą žmoną?“

Šio bernvakario žaidimo esmė – sudaryti anketą (sąrašą klausimų) apie būsimą jaunąją, ją arba jos drauges apklausti ir susirašyti teisingus atsakymus. Bernvakario metu pateikti klausimus jaunajam – galima pateikti atvirus klausimus arba uždarus klausimus su linksmais atsakymų variantais, iš kurių vienas būtų teisingas. Klausimai turėtų būti susiję su jaunąja arba jų pora. ar-pazisti-savo-zmonaPavyzdžiui:

 • Kada susipažinote?
 • Koks tą dieną buvo oras?
 • Kokios spalvos buvo žmonos palaidinė?
 • Kokios spalvos žmonos akys?
 • Kokias gėles mėgsta žmona?
 • Kokius kvepalus mėgsta žmona?
 • Kokias knygas skaito žmona?
 • Kokia spalva jai labiausiai tinka?
 • Mėgstamiausias jos aktorius/aktorė?

Aklas Gandras

Tai vienas iš itin juokingų žaidimų, kurį vargu ar pavyks pakartoti daugiau ne vien kartą. Reikia pastatyti eilę butelių (geriau, kad jie nebūtų tušti). Tada surandama auka (geriausia jaunikis). Jam užrišamos akys ir jis turi pereiti per butelius nenuvertęs nei vieno. Visa žaidimo esmė yra ta, kad užrišus aukai akis buteliai yra tyliai paslėpiami, o veiksmas – filmuojamas.

Viso vakaro metu smagu sudaryti eilę darbų, kuriuos turi tlikti būsimasis jaunikis. Bernvakario užduotis galima sudėti į atskirus vokus arba surašyti ant marškinėlių.

Standartinės bernvakario užduotys

bernvakario-marskineliaiUžduotys, įrodančios, kad jaunikis nebuvo iš kelmo spirtas 🙂

 • Surinkti kuo daugiau merginų, sutiktų gatvėje, autografų ant krūtinės.
 • Gauti kokį nors moteriška apatinį rūbelį (be pinigų).
 • Pabučiuoti nepažįstamą moterį, kuriai virš 50 (nusifotografuoti).
 • Pabučiuoti uniformuotą moterį (nusifotografuoti).
 • Užsegti karolius viena ranka.
 • Apsirengti bikini viršutinę dalį ir pasirodyti kaimynams ar praeiviams mieste.
 • Įkalbinti kokią nors merginą kavinėje nupirkti tau pienišką kokteilį bernvakariui.
 • Sušokti viliotinį – makareną gatvėje sutiktai šlavėjai.
 • Nusidažyti plaukus iššaukiančia spalva.
 • Pagal duotą žemėlapį ir orientacines užuominas, surasti mieste jo laukiančius draugus.
 • Užrašyti 10 priežasčių, kodėl nori vesti.

Truputį ūkiškesnės užduotys, kad būsimasis jaunikis įrodytų esąs pasiruošęs vedybiniam gyvenimui:

 • bernvakaris-kapoti-malkas-mazu-kirviuIšsiskalbti savo kojines su ūkišku muilu.
 • Sukapoti malkas.
 • Įkalti vinį.
 • Įsiūti sagą.
 • Nušienauti žolę.
 • Sužvejoti žuvį įžuvintame tvenkinyje ir ją paruošti bei iškepti draugams.
 • Apsipirkti devėtų drabužių parduotuvėje už 5 litus (kad galėtų apsirengti nuo galvos iki kojų).
 • Pripūsti gelbėjimo ratą.
 • Nunešti pilnus smėlio ar vandens kibirus į kalną.

Užduotys, įrodančios jaunikio sugebėjimą išlaikyti ir išmaitinti šeimą:

 • Uždarbiauti kaip gatvės muzikantui.
 • Užrištomis akimis nupiešti Mona Lizą (ar savo būsimą žmoną) ir gatvėje parduoti paveikslą.
 • Padaryti imitacinį skambutį dėl darbo ir susitarti dėl darbo pokalbio
 • Pardavinėti kiaušinius ir dešreles gatvėje.
 • Pagaminti kokį nors patiekalą visiems dalyviams iš duotų minimalių/nesiderinančių tarpusavyje ingredientų.